Timsah Arena bitmedi ama yeni projeler devam ediyor!

01 Şubat 2017 20:24

Bursaspor'un yeni stadyumu Timsah Arena'nın aradan geçen uzun süreye karşın hala tamamlanamaması tepkilere neden olmaya devam ediyor.

Gürsuspor tesislerini yenileyerek BAL Ligi'ne yükselen Gürsuspor'u ödüllendirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, amatör spora olan desteğin süreceğini söyledi.

Başkan Altepe, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ile birlikte Gürsuspor Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın sporda Avrupa standartlarını yakaladığını ifade etti. Bursaspor'un yanı sıra amatör spor takımlarını her branşta desteklediklerini söyleyen Başkan Altepe, şu ana kadar 230'un üzerinde tesisi sporcu ve sporcu adaylarıyla buluşturduklarını hatırlattı. Tüm ilçelerde spor alt yapısının geliştirilmesi konusunda büyük gayret sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Altepe, "Bir yandan Bursaspor'a sahip çıkarken diğer yandan tüm amatör sporumuzu destekleyici çalışmaları sürdürüyoruz. Özellikle tesis konusunda bu dönem büyük bir atılım oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak neredeyse her mahalleye yürüme mesafesinde tesis kazandırdık. Gerçek anlamda spor kenti olma yolunda hızla ilerliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Avrupa'nın en gelişmiş kentleri seviyesine ulaştık" dedi.

Başkan Altepe, amatör spora verilen destekler kapsamında Gürsuspor'un da yer aldığını vurguladı. Gürsuspor'un çıktığı müsabakalarda başarı göstererek BAL Ligi'ne yükseldiğini kaydeden Başkan Altepe, bu başarının ödülsüz kalmadığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak alınan sonuçların hemen ardından harekete geçtiklerini, Gürsuspor'un yetersiz kalan tesislerini 2 milyon TL'lik yatırımla yenileme ve kapasitesini artırma kararı aldıklarını belirten Başkan Altepe, şu anda çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Gürsuspor'un Gürsu'nun en önemli değeri olduğunu ve Bursa'yı BAL Ligi'nde temsil ettiğini vurgulayan Başkan Altepe, "Büyükşehir Belediyemiz Gürsuspor Stadyumu'nu komple ele aldı. Buradaki eksikliklerin giderilmesi, saha çevresinin düzenlenmesi, çevre çitlerin yapılması, tribünlerin inşa edilmesi çalışmaları sürecek. İnşallah gerçek anlamda bir stadyuma dönecek. Soyunma odaları, diğer sosyal alanları ve çevresiyle birlikte ilçeye yakışacak. Gürsumuza, amatör sporumuza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Başkan Altepe'ye inceleme gezisinde eşlik eden Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ise yaptığı açıklamada, yapılan yatırım nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Gürsuspor'un tarihinde ilk kez BAL Ligi'ne çıktığını kaydeden Işık, "Alınan başarıda Recep başkanımızın çok büyük emeği var. BAL Ligi nedeniyle tesislerin düzenlenmesi gerekiyordu. Saha yüzeyi ile tribünlerin, tesislerin yenilenmesi çalışmaları başlatıldı. İnşallah en kısa zamanda hizmete alınacak" şeklinde konuştu.

Öte yandan Bursaspor'un yeni stadyumu Timsah Arena'nın aradan geçen uzun süreye karşın hala tamamlanamaması tepkilere neden olmaya devam ediyor.

Sosyal medyada Başkan Altepe'yi sert sözlerle eleştiren Bursalılar, stadyumdaki çalışmaların bir an önce bitirilerek kafa montajının gerçekleştirilmesini ve stadyumun söz verildiği haliyle hizmete sunulmasını bekliyor.

Kaynak: Bursadabugün

Yorumlar (16) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Can Tigin

01 Şubat 2017 21:02
Yunanlılardan sonra Bursa'nın başına gelen en kötü şeysin Altepe.

İnadına teXas

01 Şubat 2017 20:40
Biri uyarsız kendisini, Bursa sporda avrupa standartlarını yakaladı demiş. Ancak uefa kriterlerine uygun tek stadı yıktı ve yeni stad herhangi bir kriterin yanından geçmiyo olsa gerek

sana oy veren elimi........

01 Şubat 2017 20:44
gerçekten şu Timsah Arena rezilliği kitap yapılıp, belediye başkanlarına ders olarak anlatılmalı

Ahmet

01 Şubat 2017 21:01
En çok üzüldüğüm nokta timsah arena bitmeden bizim için çok değerli olan Atatürk stadını yıktılar ve timsah arenada hiç ilerleme olmamasından dolayı bende ve sanırım çoğu taraftarda timsah arena antipatisi oluştu pazartesi akşamı final programında dedikleri gibi timsah arenaya giderken taraftarın ayakları geri geri gidiyor. Bu antipatiyi kırmak için iki başkana da çok iş düşüyor ama çok zor insanları zorla futboldan soğuttular. Atatürk stadına giderken gelirken yaşadığım sevinci heyecanı çok özledim

Atma receps

01 Şubat 2017 21:04
Ulan recep 50 yalanlı 100 yalanlı recep yalanı cepte olan recep. Sen demedinmi 5 ay önce stadyumun kafasının inşaatı 1,5 ay sonra başalayacak diye

Teksaslı

01 Şubat 2017 23:27
Allah rızası için çıksın biri yürüyüş düzenlesin bütün bursa davetli olsun bu adamı istemediğimizi bütün türkiyeye duyuralım her yaptığıyla resmen suratımıza küfür ediyo

SUPPORTERS

02 Şubat 2017 08:02
Bence Bursaspor rest çekip stad bitene kadar maçlarını başka bir stadta olmalı gerekirse komşu illerden bir stadta olmalıyız. yoksa bu paragöz belediye asla stadı bitirmeyecektir. Hem taraftar kenetlenmesi olur. bizim taraftarımız zor olanı sever. Maçlar dışarda oynanacak dendiğinde tüm taraftar maça gider eminim. Durum öyleyken bile altepe stadı bitirmezse önümüzdeki sezon belediye ile anlaşma yapılıp stad tüm haklarını 50 yıl daha uzatarak stadın tamamlamasını Bursaspor üstlenir gerekirse klüp stad yardımı için fon açar bizde yardımlarımızı oraya göndeririz. Kendi bacağımızı kesmezsek daha çok söylenmeye devam ederiz. Ama bunları yapabilmek için Bursaspor' un başında BAĞIMSIZ bir yönetim olması gerekiyor. Yani yine Ali Ay istifa.

Ömer

01 Şubat 2017 23:52
Dünyanın en etkileyici yarım projelerinde ilk sıradaki timsah arena

Alay

01 Şubat 2017 21:17
Kardeşim insanları salak yerine koyuyorsunuz. Başımdan geçen olaydır ki; daha önceden maçları kaçırmazdım ama iş yüzünden 6 yıldır Bursa'dan uzağım. Nasip oldu geçen Rizespor maçında gidebildik çok heyecanlıydım Yen'i stadımızı ilk defa görecektim eşimi de alarak sabah saatlerinde stadın altındaki store'a gittik ben birkaç parça eşya aldım fakat eşime uygun beden bulamadık ve istemeye istemeye erkek ürünlerinden s beden aldık. Maç saatinde maça metroyla gelelim dedik stada kadar sora sora dağ tepe karanlık yollardan zar zor vardık bata çıka stada vardık ki ısıtma denilen bişey Yok resmen iliklerimize kadar donduk dönerken keza aynı şeyler metroya kadar bata çıka geldik. Ben eşime mahçup oldum bu mu o öve öve bitiremediğin takımın dese yeriydi. Artık biraz sepetkafalılıktan çıkıp zeki olmak lazım. İnan'ın ki birdahaki maçı gider özgende izlerim o stada gitmem!

Core

01 Şubat 2017 20:40
Gerçek anlamda spor kentiyiz !!!

Halil

02 Şubat 2017 05:49
Başkan bir daha sana oy falan yok haberin ola

Teamsah

01 Şubat 2017 22:29
Sosyal medyayla olmaz bu işler stadda protesto edeceksinki bak nasıl bitiyor stad ama bizim çorbacılar yapmıyor maalesef

ilhan Aydın

02 Şubat 2017 05:40
Belediye seçimlerinde bursalı diye size oy vermiştim.ama yanlış yapmışım. siz sadece hizmeti ticaret anlamışsınız?artık kabak tadı verdi lûtfen kaç kere söz verdiniz bilmiyorum ama stadı bitirin artık.

Ah olan reco

02 Şubat 2017 20:22
Hayatımda bu adam kadar rahat yalan söyleyenini görmedim . Recep sana oy veren beynimi....

R13

02 Şubat 2017 10:14
Benim anlamadığım orayı öyle bırakacağız havalarında madem orayı yıktığın halde bırakacaktın niye yıktın??? Birine peşkeş çekecek ama bakalım ne zaman?

Blue

02 Şubat 2017 14:27
Halkin kalitesine uyan bir baskan Altepe. Halk kalitesiz, sorun Altepe'de degil.
İlginizi Çekebilir
"Bursaspor’a büyük bir eser kazandıracağız"Bursaspor Başkanı Ali Ay, Spor Lisesi için Spor ve Milli Eğitim bakanlıklarıyla anlaştı... 22 Mayıs’ta protokol imzalanacak...
Bizim neyimiz eksik?İstanbul’daki maç öncesi Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nu gezdik, Bursa stadıyla kıyasladık işin ucu dönüp dolaşıp yine paraya geliyor.
Tüm biletler tükendiKonyaspor maçının biletleri tükendi, gözler artık yarına çevrildi.