Timsah Arena satılsın teklifi

13 Mayıs 2019 17:59

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun satılması gündeme geldi.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu hakkında tartışılacak teklif

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis gündeminde BUSKİ'nin 100 milyonluk, mali hizmetlerin de 250 milyonluk kredi kullanma teklifine Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti grup sözcülerinden ilginç teklif geldi. Kredi çekileceğine Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun devlete satılarak harcanan paranın geri alınmasını teklif eden CHP Grup Sözcüsü Osman Ayrıdilli, "Türkiye'nin 24 stadının 23'ünü devlet yaptı. Sadece biz kendimiz yaptık. Bu bedeli Bursa'ya ödettirmemek için son derece akıllı bir şekilde, stadyumu geri devredelim. Genel müdürlüğüne bakanlığa devredilsin. Parayı bize geri versinler. Bu gayreti göstermeliyiz. 500 milyar liralık parayı devletten geri almalıyız" dedi. 

Grup sözcülerinin teklifi üzerine konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Biz bugünü konuşmuyoruz. Biz Acemler'i, adliye kavşağını ve 11 tane kavşağı halletmekten bahsediyoruz. Kırsalda yapılacak çalışmalar, aklınıza gelebilecek buna benzer birçok çalışmadan bahsediyoruz. Bunları yapmak için ise bazen stadyumu satacağız. İşimize gelirse ceketimi de satarım. Belediye binasını da satabiliriz. Bu kurumun ve şehrin menfaatine olan her şeyi yerine getiririz. Fotoğrafa sadece kısa vadeli bakmamız gerekiyor. Bu konuda bakanlığımıza da teklif sunduk" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından meclise gelen diğer kanun teklifleri kabul edildi ve görüşmeler sona erdi.

Kaynak : Bursa Hakimiyet 

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

16

13 Mayıs 2019 18:52
Bence onların hedefi özlüce tesislerinin yer aldığı arazi. Takımı borç batağına sürükleyip, sonra bu borçtan kurtulmamiz için özümüze dönmeliyiz (vakıfköy tesisleri) deyip, ozlüce tesislerine el koymaya calisacaklarıni düsünüyorum( suan icin buna da en yakin aday Ali ay)

bs

13 Mayıs 2019 18:36
ulkeyı satın ulkeyı baska rahata takamıcaksınız satın 5 sene sonra gerı alırsınız ulkeyı

altepe

13 Mayıs 2019 21:50
recep altepe de gerekirse ceketimi satarım diyordu sonrasını biliyorsunuz? belediye hesabı kulübe ödettirmeye çalışmasın. yıllardır bitmeyen stad ve çevre düzenlemesi yüzünden bu kulüp tazminat davası açsa paraya para demez ama "bilinmeden" stadın üzerine yapıldığı arazinin sahipleri bile sonradan zengin oldular...

NAT

13 Mayıs 2019 21:18
Çok doğru bir tespit . Stadyum yapmak ! Pardon yarim yapmak Belediyenin işi değil , işi olsaydı doğru düzgün yapar tam olarak hizmette olurdu. Stadyumun acil olarak spor bakanlığına satılarak harcanan bedeller Belediyenin kasasına girmelidir.

Teksas

13 Mayıs 2019 18:46
Satın satın sizin bitireceğiniz yok onlar tamamlar bari stadı

asd

14 Mayıs 2019 13:37
yöneticilerimiz idarecilerimiz şahane çok memnunuz, başarılarının devamını diliyor yine seçim olsa ali nur aktaş ve ali ay' a güvenimiz sonsuz :D :D :D

ibo

14 Mayıs 2019 01:20
önce kafasini bitirin vasifsizlar !
İlginizi Çekebilir
Mestan'dan elektrik açıklaması Bursaspor'un tek başkan adayı Mesut Mestan, kulübün elektriklerinin kesilmesiyle ilgili açıklamada bulundu.
İngilizlere göre en akıllı stadyum o Londra metrosu bunu okudu
Nilüfer Belediyesi’nden 350 Bin Dolarlık Loca DesteğiNilüfer Belediye Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı Mustafa Bozbey kulübümüzü ziyaret etti.