Timsah Arena'da bariyerler kalkıyor!

20 Mart 2018 12:34

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş; Bursaspor Kulübü'nün uzun zamandır kaldırılması yönünde talebi bulunan Timsah Arena etrafındaki bariyerlerin kaldırılacağının müjdesini verdi.

Bugün Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret eden Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ile sohbet esnasında bu konu gündeme geldi.

Başkan Alinur Aktaş konu ile ilgili karar alındığını belirtti.. 

Daha sonra cemiyet üyelerine bilgi veren Aktaş "Bu olay hakkında Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay tarafından uzun zamandır mağdur olduklarını bizlere bildirmişti. Bursa İl Güvenlik Kurulunda konu gündeme geldi. Stadın etrafındaki bariyerler güvenlik amaçlı bulundurulduğu iddia edildi. Bursaspor Başkanının ve Bursalıların yoğun talepleri olduğunu belirttim. Güvenlik gerekçesi öne sürüldü. Bunun üzerine Valimiz İzzettin Küçük Türkiye Futbol Federasyonu'ndan inceleme talebinde bulundu. Gelen uzmanlar Bursalıların, dolayısıyla bizim görüşümüzü haklı buldular. Uygulamaya geçilmemesinin nedeni  Türkiy Sivasspor maçının geçmesi beklenmiş olması. Uygulama önümüzdeki günlerde başlayacak ve stadyumumuz  her gün yaşayan bir merkezimiz olacak. Bursamıza hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: Bursa.com

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Ufuk1117

20 Mart 2018 21:15
Bariyerler kalkmalı.Ayrıyetten metro ile stad arası kestirme yürüyen bant yapılmalı.Stadın yanındaki boş arazi değerlendirilirek maçtan önce zaman geçirilecek kafe ve restorant benzeri yerler yapılmalı.

Yasin Yeşil

20 Mart 2018 14:18
Yeşil TENEKELER mi derhal !!

s10erTanTra

20 Mart 2018 19:28
Amiyane tabirle Kan akışı olmadan yaşam mı olur. Adam gibi yol olmadan orada insan mı olur? Yaşayan bir merkezi bırakın, Bursanın kırılan kullanamadığı sağ kolu gibi kalır. Hayırlı olsun değil, geçmiş olsun deyin.

Anıl

20 Mart 2018 13:05
Kale arkalarında ki telleri kaldırın önce.. Türkiye’de bizden Başka hiç bir stadta böyle bir uygulama yok. Eski Stadtan ne farkı var arkadaş ?

ibo

22 Mart 2018 02:04
Ben Bursasporlu olarak bariyer ile ilgilenmiyorum. kimsedende böyle bir talep duymadım. stad içindeki çirkin telleri ve ön sıraların boş kalmasına neden olan duvarları kaldırın önce. 1 pankart asılınca herkes 15 koltuk yukarı cıkmak zorunda kalıyor. çok gereksiz insanlar bu ülkenin başında, spordan siyasetine kadar gereksizler ordusu.

namık kemal

21 Mart 2018 16:52
yolu olmayan stad
İlginizi Çekebilir
Koray Hoca’ya bir görev dahaBursaspor Futbol Akademisi kaleci antrenörlerinden Koray Tanrıverdi, bir kez daha Milli Takıma davet edildi.
Canımıza tak etti !Ne VAR'mış arkadaş... Galatasaray karşılaşması artık bardağı taşıran son damla oldu.
Hakemlerde karakter eksikliği varErman Toroğlu, hem Suat Arslanboğa'yı, hem de Cüneyt Çakır'ı hedef aldı.