Türkiye salon atletizm şampiyonası yapıldı

05 Şubat 2013 17:11

İstanbul’da düzenlenen Gençler ve Büyükler Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nın kapanış gününde atletler 6 Salon Türkiye rekoru kırdı. Açılış gününde de 3 rekor kırılan şampiyona, toplam 9 Salon Türkiye rekoruna sahne oldu.

Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda iki gün süren şampiyonada renkli görüntüler ortaya çıkarken, yarışlar büyük çekişmeye sahne oldu. İki gün boyunca yaklaşık 3 bin kişinin takip ettiği şampiyonada sporseverler atletizm coşkusunu doyasıya yaşadı.

Beş sporcu ile katıldığımız müsabakalarda Büyük Erkekler Uzun Atlama dalında sporcumuz Alper Yüksel 6.99 metrelik derecesiyle Türkiye 3.sü oldu. Yüksel, bu derecesi ile Milli Takım deneme yarışlarına katılmaya hak kazandı.

Genç Erkekler Gülle Atma dalında Mustafa Bulut 12.26 metrelik derecesiyle 7. olurken, Genç Erkekler 60 m Engelli yarışlarında ise sporcumuz Semih Güncan 9.04 sn’lik derecesi ile Türkiye 6.sı oldu.

Büyük Erkekler Kategorisinde Cihan Güç, Sırıkla Yüksek Atlama’da üç hakkında da başarılı olamazken, Genç Erkekler 800 metre koşuda sporcumuz Zafer Taşdemir dereceye giremedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

İlginizi Çekebilir
Bursaspor Esports takımından transfer hamlesiBursaspor’un yeni sezondaki destek oyuncusu Farfetch olabilir.
Bu akşam gündeme gelecek Orhan Güney'in yazısından alıntıdır
Bursaspor ESports takım değerlendirmesiYükselme Ligi’ni kazanan Macro Maniacs’ın haklarını satın alarak Şampiyonluk Ligi’ne katılan Bursaspor Esports, Yaz Mevsimi’nde sloganının hakkını verip “Vadi’nin artık daha tehlikeli olduğunu” göstermeye çalışacak.