Vakıfköy’ün şartları...

19 Aralık 2017 10:44

Olay Gazetesi spor yazarı Beytullah Süat'ın yazısından alıntıdır

Şimdi bir transfer öyküsünden bahsedelim.

Gemlik Belediyespor’dan 12 yaşındaki Yusuf Can Calayir için Bursaspor ve Beşiktaş bir yarışa içersindeydi.

Bursaspor’un yaklaşık 1 ay renklerine bağlamak için uğraş verdiği genç yetenek, daha iyi şartlar sunan siyah beyazlı kulübün yolunu tuttu.

Altyapı antrenörlerinden Okan Yılmaz’ın ikna için çaba gösterdiği biliyorum.

Fakat aile Beşiktaş’ı tercih etti.

Şartlara gelince.... Beşiktaş kolej eğitimi ve maaş vermeyi teklif etmiş, Bursaspor ise sadece antrenmanlara geliş, gidiş yol parası.

Şu örnek, Vakıfköy için şartların iyileştirilmesi gerektiğini gösteriyor. Bugün Yusuf Can kaçar, yarın başkası.

Ve bu elden kaçanlardan birisi yarın öbür gün yıldız olursa, o zamanda hep beraber kahroluruz.

Bilmem anlatabildin mi?

Kaynak: Olay.com.tr

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

antibizans

19 Aralık 2017 14:45
merak etmeyin yıldız olduktan sonra da kaybederiz.bazı şeyler karakter meselesidir,bir Enes Ünal'a bakın bir Ozan Tufan'a.bir Harun'a bakın bir Şener'e.ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.Daum'la uyuşamayınca "Türkiye'de Bursaspor'dan başka takımda futbol oynamam"diyerek Çin'e kadar gidip gelen hem futbol,hem de karakter fenomeni Batalla'yı hatırlatmaya bile gerek yok

ORTABAĞLAR

19 Aralık 2017 12:50
Arkadaş bir kazma topçu az alın zaten verdiğimiz para karşılar istekleri

İlhan

19 Aralık 2017 15:39
Boş verin daha şimdiden parayı düşünen adamdan ileride en fazla volkan şen karakteri çıkar iyi olmuş hayırlısı neyse o olur

Sportmen19

20 Ocak 2018 11:00
Bir once bursaspor spor okulunu acmali yetenekli gelecek vaad eden cocuklarimizi yetistirmeli anteremana git gelleolmuyor futbol felsefesini cocugun hem ayagina hem kafasina yerlestirmemiz laxim ingilizceyi yabanci dili ana dili gibi ogretmemiz lazim hem yabanci gelen teknik direktorleri iyi anlamali ve avrupaya bir yere transfer oldugunda hazir olmasi lazim birakin bu matematik ayaklarini cocuk okula gidiyor geliyor ordan anteramana gidiyor omru yolda geciyor yaptigi antremandan futbol egitiminden birsey anlamiyor ve biraz ismi duyuldumu karakter degisimi oluyor bursanin adini anmiyor onun icin bir an once kolej mi kurarsiniz futbol okulumu brezilya modeline donun koylere kadar tarayin

Ufuk1117

19 Aralık 2017 11:45
Şaşırdık mı hayır.
İlginizi Çekebilir
Kahvaltıda buluştularBursaspor Futbol Akademisi antrenörleri ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nin çalışanları sabah kahvaltısında buluştu.
Alt yapıda yeniden yapılanma!Bursaspor Futbol Akademisi’nde, 2018-2019 sezonunda görev yapacak olan antrenörler Vakıfköy Vakıfbank Orhan Özselek Tesisleri’nde yapılan törenle tanıtıldı. Yeni Gençlik Geliştirme Kurumu üyeleri de törende yer aldı.
Bursaspor Akademi'de geçtiğimiz sezona bakış2018-2019 sezonuna hazırlandığımız bugünlerde Bursapor Akademi'de geçtiğimiz sezonun rakamlarına göz atmak ister misiniz ?