Vefat!

21 Nisan 2017 08:06

Bursaspor resmi internet sitesi kurucu üyelerden İsmail Buzcular'ın vefatı münasebetiyle bir taziye mesajı yayınladı. Yapılan açıklama şu şekilde:

Bursaspor’umuzun 20 numaralı kurucu üyelerinden İsmail Buzcular’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Bursa iş dünyasının duayen isimlerinden biri olan 89 yaşındaki kurucu üyelerimizden İsmail Buzcular, 35 gündür yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Uludağ'ın karlarının kurumsal sahibi olan İsmail Buzcular, Bursa Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra ticarete başladı. 1 Haziran 1963 yılında Bursaspor’umuzun kuruluşunda imzası bulunan İsmail Buzcular, 1975-1977 yılları arasında da rahmetli başkanlarımızdan Mümin Gençoğlu’nun yönetiminde görev aldı.

CENAZESİ BUGÜN ULUCAMİ’DE KILINACAK

Yerel gazetelerde uzun yıllar gönül verdiği Bursaspor hakkında da spor yazıları yazdı. 89 yaşında rahmetli olan İsmail Buzcular'ın cenazesi, bugün Cuma namazına müteakip Ulucamii’de kılınacak namazın ardından Pınarbaşı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine , camiamıza sabır ve başsağlığı dileriz.

Kaynak: www.bursaspor.org.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

İlginizi Çekebilir
Fehmizat Bayraktar kabri başında anılacak11 Mart 2015'de hayatını kaybeden Bursaspor-Ankaragücü kardeşliğinin mimarlarından, Bursaspor Camiası ve tribünlerinin sevilen ismi, ağabeyi Fehmizat Bayrakrar ölümünün 3. yılında mezarı başında anılacak.
Turgay Bahadır'ın acı günüBursaspor'un şampiyon kadrosunun önemli oyuncularından Turgay Bahadır'ın annesi hayatını kaybetti.
Vefat!Bursaspor tribünlerinin sevilen isimlerinden Özden Park vefat etmiştir.