Yabancı kuralı ne olacak?

28 Mart 2019 06:42

Başkan Ali Ay, Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in sorularını yanıtladı.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın geçtiğimiz hafta yabancı futbolcu kuralıyla ilgili yaptığı toplantının ayrıntılarını da konuştuk Başkan Ay’la... “Bursaspor olarak biz, Trabzonspor ve Çaykur Rizespor 8 yabancı istedik” dedi ve şöyle devam etti: “Bazıları aynı kalması, bazıları da kademeli olarak düşürülmesi görüşünü sundu. Her kulüp kendi çıkarları doğrultusunda taleplerini ieltti fakat şunu gözardı etmemeliyiz; borçlar yapılandırıldığı takdirde artık hiçbir kulüp milyon Euro değerinde futbolcu alamayacak. Mesela, Bursaspor’un toplam bütçesi 60-70 milyon liraya düşecek. Bu kulübün toplam bütçesi... Takım için ayrılacak bir yüzde olacak bu rakamdan. Bütçeyi aştığın takdirde puan silme ve lisans çıkaramama gibi tehlikeler doğacak.”

Kaynak: Olay - Orhan Güney

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

atabey

28 Mart 2019 07:42
Hepiniz arapların çinlilerin satın aldığı takımlar değilde bankaların satın aldığı takımlar olucaksınız. Geçmiş olsun

manas

28 Mart 2019 09:03
biz milyon yuro değerinde furbolcu almayalım zaten.sakhodan kembodan ne fayda gördük.
İlginizi Çekebilir
Menajerinden transfer açıklamasıİlk kez Bursa Hakimiyet'in ortaya çıkardığı transfer girişimi hakkında konuşan genç file bekçisinin menajeri Yiğit Oruç, "Lille, Muhammed'i çok yakından izliyor. 10 gün içinde Fransa'da bir görüşme yapacağız. Muhammed'i ayrıca Fransa'dan Nice ve Marsilya da takip ediyor" dedi.
Bursasporlu futbolcu Liverpool radarındaMenajer Yiğit Oruç, 'İngiliz ekibinin scout ekibi olumlu rapor verdi. Fakat şu anda bize gelen resmi teklif yok' dedi.
Lille, Muhammed'i sorduSönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un gündemi değerlendirdiği köşe yazısı.