‘Yönetime hakkım helal değil’

06 Kasım 2018 06:48

Beytullah Süat'ın bugünkü köşe yazısı.

Dünkü yazımda biraz değindim, bugün detaylarına girelim.

Devre arası transfer dönemi yaklaşıyor. Scouting ekibinin ve Samet Aybaba’nın çalışmaları var.

Neler olup bitecek göreceğiz.

Sayın Başkan, bugüne kadar ki transfer süreçlerinde yapılan eleştirilerden sürekli etkilendi ve büyük paralar vererek oyuncular aldı.

Bizde de hata var aslında burada.

Ne kadar üstlerine gitsek, o kadar vukuat çıkıyor karşımıza. 

Artık topa basın Sayın Başkan.

Varsa para eyvallah da, o da olmadığına göre biraz durun.

Neden mi?.

Para ilk önce şuanki oyuncu grubunun hakkı.

Haklarını yemeyelim, ne Galatasaray’a, ne Beşiktaş’a, ne Fenerbahçe’ye, ne de Başakşehir’e karşı başımıza öne eğdirdiler.

Kaliteleri oranında en iyisini yaptılar.

Siz Badji’nin, Sakho’nun, Saivet’in, Aytaç’ın ve diğerlerinin paralarını vermezseniz ve üzerine transfer yaparsanız, takım içersindeki havayı birkez daha mahvedersiniz.

Hatalarınızdan inşallah ders almışsınızdır Sayın Başkan.

Gelelim bununla bağlantılı diğer konuya.

Peygamberimiz “İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz” buyurmuş.

Sizler fabrikalar yönetiyorsunuz, yüzlerce işçi çalıştırıyorsunuz, bunu bizden daha iyi bilirsiniz.

Nasıl  şirketlerinizdeki personelin maaşını ödüyorsanız, bir zahmet kulüp çalışanlarının da ödeyin.

Kasım ayına girdik ve personelin hala Ağustos, Eylül ve Ekim aylıkları duruyor.

Sadece Başkana değil, tüm yönetime soruyorum; Bu insanlar ne yer, ne içer diye hiç merak ediyor musunuz?. 

Özlüce’de güzel koltuklarda oturan personel beni hiç ilgilendirmiyor. Onlar zaten aylık almasa da, primlerle, iş yapmadan saltanat sürüyor.

Beni ilgilendiren, fedakarca az paraya çalışanlar.

Elinizi biraz vicdanınıza koyun.

Ev bakan, çoluk çocuk büyüten var.

Para bulacaksanız eğer bu insanlara bulun.

70 kişiyi işten çıkardınız ve yine değişen bir şey yok. Ve bu işten çıkardıklarınızın tazminatları konusunda da bin tane sıkıntı var.

Böyle yapmaya devam ederseniz, Bursaspor’un işleri hiçbir zaman rast gitmez Sayın Başkan.

Ah aldıkça, futbolcunun kralını da getirseniz, o top içeriye girmez.

Kulüp içerisinde ‘Yönetime hakkım helal değil’ diyen bir sürü kişi biliyorum.

Transferi falan bir kenara bırakın, ilk önce bu insanların daha sonra kadro içersindeki oyuncuların yüzünü güldürün, yeter.

Kaynak: Olay

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Ercell16

06 Kasım 2018 08:26
Peki yıllarca kulüpten maaş almış karşılığında BURSASPORUMUZA hiç bir şey katmamış çalışanlara bizim hakkımız helal mi? Düne kadar BURSASPOR'da yatarak para kazanan kulüp personeli şimdi parasını alamayınca mı hakkımız helal değil diyor? Madem öyle bende yıllarca kulüpte çalışmış ama karşılığında hiç bir şey yapmayıp maaş almış çalışanlara hakkımı helal etmiyorum.

aaa

06 Kasım 2018 08:22
işler biraz düzelsin hemen kötü yorumlar fikirler ortaya atılıyor. destek olmamız gereken şu zamanlarda süha ile beytullah nedense felaket tellalı oluyorlar. bırakın biz bursasporluyuz demeyi

Arcarsenal

06 Kasım 2018 20:19
Çok yerinde bir yazı olmuş, artık isyan bayrağı kaldırılacak ve Bursasporda çalışacak çaycısından, futbol antrenörüne insan bulunamıyacak. Bursaspor tarihinde görülmemiş bir olaydır, 4 ay personel maaşının ödenmemesi. Bu yönetimin büyük ayıbıdır. Burda özellikle vakıfköyden bahsedilmektedir, vakıfköyde maaş almadan 4 aydır çalışılmaktadır. Her zaman altyapısı ile haklı olarak övünmüş olan bursaspor, artık altyapısında çalıştıracak ne antrenör ne de personel bulabilecek. Yazık çok Yazık!!

Doğru Yazmış

06 Kasım 2018 13:55
Lan adam gerçekleri yazmış hâla lagaluga ediyosunuz be. Bundan daha insani bir yazı olur mu. Adam kulüpte 4aydır maaş almayan çaycının, çimcinin, şunun bunun hakkını koruyor. Bazıları hâla kalkmış, yok eskiden hiç bişey yapmayan para alanlar noolcak edebiyatı yapıyor. Ulan onlar zaten temizlendi gitti. Şimdiki gariplerle onları bir tutmayın kuş kafalılar.Dağılın. Beytullah Süat doğru yazmış. Ali Ay ve yardakçıları utansın.

manas

06 Kasım 2018 10:44
bütün seçim ali dedeni öve öve bitiremedin.hayırdır batan gemiyi ilk terkeden misin?

hrryt

06 Kasım 2018 10:42
yonetimmi var ortada

FSM TEKSAS

06 Kasım 2018 11:47
YAA BUNLAR DURMA CAR CAR KONUŞUYOR TELLALIK YAPIYOR VE BAYDILAR ARTIK. HAYIR ÖYLE GICIK ETMEYE BAŞLADILAR Kİ KENDİLERİ ARTIK DOĞRU SÖYLEDİKLERİ ŞEYLER BİZ TARAFTARLARIN TERSİNE GİTMEYE BAŞLIYOR. HEPTEN ANTİ PATİK OLDULAR. MADEM ÖYLE KULÜB BORÇ BATAĞINDA BAŞKANI SEVELİM SEVMEYELİM . MANEVİ OLARAK VERDİĞİNİ BİLMEM O KENDİ İÇİ AMA MADDİ VERDİĞİDE YÖNETEMESEDE ORTADA. ADAMLAR DENİZ BİTTİ DİYOR TAŞIMA SUYLA ARTIK DEĞİRMENDE DÖNMÜYOR DİYOR. BU PEK SEVGİLİ GAZETİCELER KULÜBE SAHİB ÇIKMIYOR DİYE NEDEN ŞEHRİN DİNAMİKLERİNİ İSİM VEREREK ELEŞTİRMİYORLAR. BURSASPOR YORUMCULUĞUNDAN BAŞKA BİR GEÇİMLERİ OLMADIĞINI BİLİYORUM KAZANDIKLARI YETİYOR YETMİYORDUR ONUDA BİLEMEM ANCAK SADECE ÇENE SUYU ÇALMAYA YÖNETİME VURMAYLAR OLMAZ BU İŞLER BEYTO SÜHA VE DİĞERLERİ. UMARIM KOMBİNEYE PARA VERİPTE ALMIŞSINIZDIR DESTEK OLSUN DİYE. BASIN KARTIYLA GİRMİYORSUNUZDUR. Bİ SUSUN ARTIKTA YANGINA DAHA ÇOK ODUN ATIPTA KULÜPTEN ALACAĞI OLAN HİÇ ALAMAYIZ DEYİP DİĞERLERİNİDE SIRAYA SOKTURMAYIN.
İlginizi Çekebilir
Fikir alışverişinde bulundularBaşkan Mestan, Vali Canpolat'la biraraya gelerek yardım kampanyası hakkında görüşme yaptı. 
Kulüp stadyuma taşınabilir!Başkan Mesut Mestan, flaş kararlardan birine imza atmaya hazırlanıyor. 
Mesut Mestan kaynak arıyorBursaspor'da kulübe çektikleri ihtarname nedeniyle alacaklarını tahsil etme yolunu seçen 3 futbolcu için süre bugün dolacak.