Hava Durumu

İmzalar atıldı

Gençlik Geliştirme Program Sorumluluğu’na getirilen Adnan Örnek’in imza töreni Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimizde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 20.04.2016 14:44
Haber Güncellenme Tarihi: 20.04.2016 14:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursasporum.com
İmzalar atıldı

İmza töreninde Başkanımız Ali Ay, Altyapıdan Sorumlu Yöneticimiz Ali Turan ve Adnan Örnek hazır bulundular. 

BAŞKAN ALİ AY: “ADNAN HOCAYA GÜVENİYORUM”

Başkanımız Ali Ay, Bursaspor’un altyapısının çok iyi olması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini ve Altyapıdan Sorumlu Yöneticimiz Ali Turan ve Adnan Örnek’in başarılı olacağına yürekten inandığını belirtti.

Başkanımız Ali Ay imza töreninde şu açıklamayı yaptı.  

“Bugün Bursaspor’umuzun altyapısı için önemli günlerden bir tanesi. Başkan ve yönetim kurulumuz olarak altyapıya ne kadar önem verdiğimizi, altyapıdan neler beklediğimizi, Bursaspor için altyapının ne kadar önemli olduğunu defalarca söyledim.

Hepiniz Bursaspor’un durumunu biliyorsunuz. Gelen bütün yönetimler “Altyapıda şöyle yapacağız, böyle yapacağız, Bursaspor’un kurtuluşu altyapıdadır” demişlerdir ama maalesef 1-2 dönem harici altyapıya gerekli destek verilmemiş ve meyveler de toplanamamıştır. Bu konuda ben yöneticimiz Ali Turan Bey’e ve Adnan hocamıza çok güveniyorum. Özellikle Adnan hocamızı bu göreve getirme nedenlerimizden bir tanesi Bursaspor’umuzun kaptanlarından, senelerden beri hocalık yapmış, Bursaspor’un altyapısını çok iyi bilen, hocalarımızdan bir tanesi. Ben onlardan gerekli sözü aldım.

 Ben diyorum ki; Bursaspor her sezon en az 5 tane altyapıdan futbolcuyu kadrosunda bulundurmak zorunda. Bunu Bursaspor’da hocalarımızla da görüştük, ve görüşmeye de devam edeceğim. Arkadaşlar sadece mali tabloya bakmayalım sportif açıdan eğer Bursaspor’un başarılı olmasını istiyorsak en az 4-5 tane futbolcumuzun ligde a takımda oynaması gerekiyor. Aksi takdirde hepimiz görüyoruz, dışardan getirdiğimiz oyuncular maalesef bu aidiyet olayını henüz kavramış durumda değiller. Bursaspor’un başarısı Bursaspor’un altyapısında yetişmiş oyuncularla olacağına ben inanıyorum. Bunun içinde ben Adnan hocamıza çok güveniyorum. Adnan hocamızın bugün imza törenini yapıyoruz. Kendisine ben başarılar diliyorum. Allah yardımcısı olsun ve inşallah Bursaspor’umuz ileride çok daha başarılı olacaktır.

İyi günler Bursaspor’u bekliyor. Allah’ın izniyle önümüzdeki iki sezonu bir görelim. Burada Ali Turan ve Adnan Örnek’in çok başarılı olması lazım. Ben 7-8 sene Almanya’da kaldım. Disiplinli tarafım çok önemli. Altıncı aya kadar tüm camiayı ve Bursaspor’u izliyorum. Benim için önemli olan başarıdır. Önce Ali Turan sonra Adnan Hoca. Gelecek sene başarısız olurlarsa hiç kimse kusura bakmasın. Önümüzdeki sene bu zamanlarda göreceğiz. Ben başarılı olacaklarına kesinlikle inanıyorum. Adnan Örnek gelecek ile ilgili bir proje. Burada önemli olan Bursaspor camiasını çok iyi tanıyan Hocalığına güvendiğimiz, eğitici olması önemli. Bu çocukların eğitilmesi bence en önemli etkenlerden birisi.  Tesisleşme ile ilgili çalışmalar da yapıyoruz. Geçen hafta TFF ile toplantımız vardı. Onlarda projelerimizi duyunca çok heyecanlandılar. Biliyorsunuz biz bir lise düşünüyoruz. Hatta Adnan Hocamız, Fatih Terim’e lise olayı anlatmış o da heyecanlanmış. Bir alternatif daha var. 500 dönümlük bir arazi var. Orasını bize hazineden alabilirsek belki bu işi orada gerçekleştireceğiz ama olmazsa Ali kardeşimiz Vakıfköy’de 200 dönümlük yer alabilmek için çalışıyor. Onu da yaparsak Türk futbolu çok güzel bir tesis kazanacak.  Adnan Hocamız A Milli takımda izleme komitesinde çalıştığı için elinde çok geniş bir portföy var. Transfer döneminde kendisinden de faydalanacağız” dedi.

TURAN: “ BURSASPOR’UN KURTULUŞU ALTYAPIDIR”

Altyapıdan Sorumlu Yöneticimiz Ali Turan, Adnan Hoca ile birlikte hedeflerinin 7-8 tane altyapı sporcusunu A takıma çıkartabilmek olduğunu vurguladı.

Yöneticimiz Ali Turan şu açıklamalarda bulundu; “Bana bu desteği verdikleri için başta başkanımız Ali Ay ve yönetim kurulu abilerimize, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 14 yıl Bursaspor forması giymiş, 5 yıl kaptanlık yapmış, Adnan hocamız, geçmişte burada altyapıda hizmet etmiş ve son 5 senedir de milli takımlarda hizmetlerde bulunmuş.  Hocamızla inşallah Bursaspor’da iyi başarılar elde ederiz. Tekrar başkanımızın dediği gibi Bursaspor’umuzun kurtuluşu altyapıdır, bunu sözde değil inşallah Adnan hocamızla beraber başkanımızın da desteği ile 5 değil 7 tane 8 tane a takımda futbolcu görürüz. Tekrar camiamıza hayırlı olsun.”

ÖRNEK: “ YUVAMA GERİ DÖNDÜM”

Gençlik Geliştirme Program Sorumluluğu’na getirilen Adnan Örnek ise kendisine güvenen herkesi mahcup etmemek için çok çalışacağını belirtti.

Örnek, “Ben de başta sayın başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize ve özellikle altyapı sorumlusu Ali Bey’e çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ben güvenlerini boşa çıkartmayacağım. Bursaspor’u kamuoyuna mahcup etmeyeceğim. Uzun zamandır milli takımlarda bir Bursalı, Bursasporlu olarak başarı ile hizmet ettim daha öncede altyapı direktörlüğü yaptım. Kulübün çeşitli birimlerinde çalıştım. Ben Bursa’nın bütün futbolla ilgili birimlerinin bir araya geldiğinde medyanın da desteği ile birlik beraberlik olduğunda çok daha başarılara imza atacağımızı özellikle altyapıda amatör kulüplerin desteği ve diğer futbol paydaşlarının da desteği ile siz değerli medyanın desteği ile Bursaspor altyapısı çok daha iyi yerlere gelecektir. Ben özellikle buradan Hamza hocama çok teşekkür etmek istiyorum. Gelmeden onunla istişareler yapmıştık. Yine Fatih hocama çok teşekkür ederim. Gerçekten inanılmaz tecrübeler kattı bana buraya gelmemde en büyük nedenlerden biri de Fatih hoca. Hem milli takımda hem de inanılmaz destek verdi bana. Başkanımızın dediği gibi hedefimiz, bende Bursaspor altyapısında bu topraklarda yetiştim, ilk ayak bastığım yer burası Vakıfköy yine bu ayak bastığım yere gelmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyorum. Gerçekten çok gururluyum, yuvama, Bursaspor’a geldim. İnşallah başkanın dediği gibi sadece başkanımızın değil bütün Bursa kamuoyunun dediği Bursaspor’a yeni yıldızlar yetiştirmek en büyük hedefimiz. İnşallah bunu başarabilecek potansiyelimiz var. Bursa şehri olarak ben inanıyorum birkaç senede bunu meyvelerini alacağız. Biz elimizden geleni yapacağız. Bize inanları güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Ben tekrar başkanımıza ve yönetimimize teşekkür ederim. İnşallah hep beraber altyapımızı en iyi yerlere getiririz” dedi.

Kaynak: Bursaspor.org.tr

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.