Hava Durumu

Ali Ay: Böyle saçma şey olmaz

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında yabancı oyuncu kuralının yanlış olduğunu savunduğunu söyleyen Ali Ay, "Kaç kere 'Böyle saçma şey olmaz' dedim. Herkes işin kolayına kaçıyor. 'İlk 11'de altyapıdan çıkmış 2 oyuncuyu oynatma zorunluluğu getirelim' diye öneri sundum. Ama kabul görmedi." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.09.2018 08:29
Haber Güncellenme Tarihi: 08.09.2018 08:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursasporum.com
Ali Ay: Böyle saçma şey olmaz

ALTYAPI ZORUNLULUĞU GELSİN

Yabancı oyuncu statüsüyle ilgili bir açıklama da Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan geldi. Bursa Hakimiyet'in konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Ali Ay, uygulanan kuralın kesinlikle değişmesi gerektiğini, değişeceğine de inandığını söyledi. Ali Ay Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarında kuralın değişmesi konusunu sürekli gündeme taşıdığını belirterek, "Bu ilk gün de bu kuralın yarardan çok zarar getireceği görüşünü savundum. 14 yabancı oyuncu sayısı fazla. Kulüpler Birliği'nde başkanlara kaç kere 'Böyle saçma şey olmaz' dedim. Herkes işin kolayına kaçıyor. 'İlk 11'de altyapıdan çıkmış 2 oyuncuyu oynatma zorunluluğu getirelim' diye öneri sundum. Ama kabul görmedi." dedi.

İLGİLENMEZSEN SONUÇ ÇIKMAZ

Ali Ay konuyla ilgili açıklamalarını, "Biz altyapıya önem veriyoruz. Bazı kulüpler işin takipçisi olmuyor. Altyapıya inanacaksın, iyi antrenör getireceksin ve ilgileneceksin. İlgilenmezsen zaten fayda alamazsın, oyuncu da çıkmaz. Ben bu kuralın değişeceğine inanıyorum. Kulüpler Birliği'nde sayı konuşulmadı ancak 8-10 arasına iner diye tahmin ediyorum." sözleriyle tamamladı. Bu amaçla kadro mühendisliğini oturtmaya çalıştıklarını belirten Ali Ay, "Biz kiralık yabancı oyuncu alırken de bunu hesapladık. Altyapıdan çıkan oyuncularımızı bu sezon yetiştirerek önümüzdeki yıl doğrudan oynar hale getirmeyi düşünüyoruz. Samet hocamız da bu doğrultuda plan yapıyor" diye konuştu.

Kaynak: Bursa Hakimiyet - Samet Zinciroğulları

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.