Hava Durumu

Belediyeler ile birlikte TFF de...

Mustafa Tuncakin'ın gündemi değerlendirdiği köşe yazısı.

Haber Giriş Tarihi: 15.10.2017 08:07
Haber Güncellenme Tarihi: 15.10.2017 08:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursasporum.com
Belediyeler ile birlikte TFF de...

Birçok belediye başkanı ile birlikte, TFF Başkanı Demirören için de düğmeye basıldı galiba.

Son gelişmeler ve Göksel Gümüşdağ'ın ani çıkışı, bu ekip içinden de "Bilet kesiliyor" cinsinden. 

Video hakem de işin bahanesi sanki. Aslında Yıldırım Demirören, bu kadar hata ile fazla durdu TFF'nin başında. Son açıklaması ise tam bir çelişkiler yumağı. Bir gün öyle, bir gün böyle. Ve Türk futbolu, hizmet bekliyor bu kararsız arkadaştan.

Bakın Demirören 8 Haziran 2017'de ne demiş video hakem ile ilgili olarak: "Ocak ayında hayata geçirmeyi planlıyoruz.Türk futboluna hayırlı olsun".

Aynı Demirören 12 Ekim 2017'de ise şu açıklamayı yapıyor: "Video hakem sistemine karşıyım. Çünkü futbolun güzelliğini öldürür. Ocak ayına yetişmesi zor ama uğraşıyoruz. Lig devam ederken sistem değişmez".

Arkadaş karşıysan, öldürürse, zor ise, devamda değişmez ise neyi planlıyorsun, nesi hayırlı olsun? Niye söz verdin? Demezler mi adama? Derler tabii.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ da sessizliğini bozup 13 Ekim'de, "Bilet kesiliyor" cinsinden dediğim sert bir bildiri yayınlayıverdi: "TFF'nin bundan birkaç ay önce, istekle ve ortak mutabakat ile tüm futbol paydaşlarına söz verdiği gibi, VAR'a geçiş takvimini ve yol haritasını bir an önce görmek istediğimizi tüm kamuoyu önünde deklare ederim. Çözümü belli olan hayati konularda isteksiz davranmamalıyız".

Hani, "Sıkıysa yapma" der gibi. Demirören fazla durdu o makamda. Gitmesi için çok sebep var ama, bu VAR ile artık var olamayacak galiba.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.