Hava Durumu

"İlklere imza attık"

İkinci Başkanımız Emin Adanur Bitci Timsah Park’taki Dükkanları İnceledi

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2021 11:49
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2021 11:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursasporum.com
"İlklere imza attık"

Bitci Timsah Park’taki boş dükkanların kiralanacağı açıklanmasının ardından İkinci Başkanımız Emin Adanur stadyumda incelemelerde bulundu. Kulübümüze büyük bir gelir kaynağı olacak olan projeyi bir an önce hayata geçirmek için çalışmalara başlandı. İkinci Başkanımız Emin Adanur açıklamaların ardından stadyum müdürümüz Varol Çorapçigil ile görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede boş dükkanlar ile ilgili analizler yapıldı. Konu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Bitci Timsah Park'ta yaptığı incelemenin ardından İkinci Başkanımız Emin Adanur açıklamalarda bulundu. Adanur, "Haziran ayında göreve geldiğimiz günden bu yana birçok konuya yetişmeye ve yapılmayan işleri yapmaya çalıştık. Birçoğunu da gerçekleştirdik. Şimdi de Stadyum'un altında atıl olan alanların kullanıma açılması, hem Bursaspor'un bundan faydalanması hem de vatandaşlarımızın yararlanması için hayata geçireceğimiz proje için buradayız. Statın alt kısmının bu kadar zaman boş kalması çok anlamsız. Bugün de yerinde inceleme ve denetleme yaptık. Dükkanları inceledik. Ben bu zamana kadar buraya gelip inceleme yapamamıştım. Sadece kamuoyundan maliyetin çok fazla olduğunu dolayısıyla çok fazla talebin olmadığı söylemlerini duymuştum. Sadece 2019 yılında bir firma tarafından başvuru yapılmış. Ama bu teklifle kimse ilgilenmemiş ve geri dönüş yapılmamış. Şimdi biz o ve onun gibi firmalara tekrardan ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

DÜKKANLARDA ARIZA YOK
İçeride abartılacak hiç bir durum yok. Zaten ben de inşaatçıyım. Gördüğüm kadarıyla bir arıza yok. Sadece çok kısa sürede fayans ve boya işlerinin yapılması gibi küçük çaplı işlemlere ihtiyacı var. 
Biz şimdi Gayrimenkul ve ekspertiz firmasıyla anlaştık. Onlar gelip bu hafta içerisinde inceleme yapacaklar. 38 bin metrekare bir alan görünüyor. Bu alanın 17-18 metrekarelik kısmının kiralanabileceği görünüyor. Biz de kalan atıl alanları düğün salonu tarzındaki işletmeler için kullanıma açmayı düşünüyoruz. Dükkanların kiralama değeri ile ilgili bize bilgilendirme yapacaklar. 
Biz de vermiş olduğumuz 30 Kasım tarihinde bize gelecek kişilere bu dosyaları sunacağız. Talep karşılığında da kiralama işlemini gerçekleştireceğiz. Toplam 1-1 buçuk ay içerisinde bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz.

TARAFTARA TOPLANMA ALANI!
Taraftarımız için buluşma ve sosyal toplanma alanları inşa edeceğiz. Hem çevredeki halkı maç günlerinde rahatsız etmemek için hem de taraftarımıza güzel bir alan sunmak için bunu yapacağız. 
Eskiden Atatürk Stadı'nın olduğu alanda Arap Parkı ve Kültürpark vardı. Taraftarımız burada toplanıp maç öncesi bir araya geliyordu. Orada gezip, yiyip, içiyorduk. Şimdi burada böyle bir alan olmadığı içim mahalle içerisinde bunlar yapılıyor ve dolayısıyla vatandaş bundan rahatsız oluyor. Artık böyle bir durum kalmayacak.

İLKLERE İMZA ATTIK
Biz geldiğimiz günden beri Bursaspor'da ilklere imza attık. Stat isim hakkını sattık. Milli maçı buraya aldık. Bunların hepsi ilkti. Şimdi dükkanları kiralayacağız. Bu da ilk olacak. Bunlar tarihe geçecek. Bu yüzden çok mutluyum. Genç yaşta ve Bursaspor için bu girişimleri yapmak benim için onurlu ve gururlu bir durum.

Kaynak: Bursaspor.org.tr

banko kupon

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.